Europa    Leader +    ŚBRR    PROW AKTUALNOŚCI GMINY LGD ATRAKCJE TURYSTYCZNE GALERIA LSR
Nawigacja
Kontakt
Kostomłoty II
ul. Kościelna 2A
26-085 Miedziana Góra

(Budynek Starej Plebanii)

tel. 41 303 22 44
tel. 0 784 022 704
tel. 0 784 022 705
tel. 0 784 022 706

email: dorzeczebobrzy1@wp.pl


NR RACHUNKU BANKOWEGO:
67 8493 0004 0020 0331 2321 0005
BANK SPÓŁDZIELCZY KIELCE O/MIEDZIANA GÓRA

Kalendarz
<< Czerwiec 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Urodziny Urodziny:
Losowa Fotka


Targi AGROTRAVEL 2012
Wydawnictwa LGD
Kopalanie miedzianogórskie
Paweł Król, Jan Urban


Artyści Dorzecza Bobrzy


Rocznik Dorzecza Bobrzy
Użytkowników Online
Gości Online: 9
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 37
Nieaktywowany Użytkownik: 5943
Najnowszy Użytkownik: solomonchaff
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Informacja
Zapraszamy na nową wersję witryny internetowej Lokalnej Grupy Działania "Dorzecze Bobrzy" www.dorzeczebobrzy.eu .
Informacja
 W ZWIĄZKU Z UDZIAŁEM W TARGACH ŁÓDZKICH "NA STYKU KULTUR" W DNIACH 21-25.02.2013 R. BIURO LGD NIECZYNNE.
NEWSLETTER LOKALNYCH GRUP DZIAŁANIA
Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym wydaniem


Newsletter 11.02.2013
Informacja
Zapraszamy do skorzystania z biblioteczki LGD
W ramach projektu sieciującego świętokrzyskie LGD mamy możliwość zaproponowania Państwu skorzystanie z zasobów projektowej biblioteczki. Istnieje możliwość wypożyczenia 33 książek o specjalistycznej tematyce dot. min turystyki, zarządzania, marketingu i promocji , sprzedaży i przedsiębiorczości, a także organizacji pozarządowych oraz projektów unijnych.
Książki wypożyczyć może każdy mieszkaniec naszej LGD.
Biblioteczka będzie u nas około 2 miesięcy.


Spis Książek - 1.86 MB

Zaproszenie na szkolenie
Serdecznie zapraszamy członków i przedstawicieli organizacji pozarządowych z województwa świętokrzyskiego do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu: Podstawy księgowe  prowadzenia organizacji pozarządowej, które odbędzie się w dwóch terminach tj.:

1) w dniach 14-15 lutego 2013 r. w Rudkach - Restauracja "U Jana" ul Kolejowa 2 (Gmina Nowa Słupia). Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem 7 lutego 2013 r.
2) w dniach 4-5 marca 2013 r. w Jędrzejowie - (dokładny adres zostanie podany w późniejszym czasie). Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem 20 lutego 2013 r.

Formularz zgłoszeniowy, Dane uczestnika projektu oraz Dane organizacji dostępne na stronie: http://www.lgd-srws.pl/87/1012-Szkolenie_dla_ngo%3A_Podstawy_ksiegowe_prowadznia_organizacji_pozarzadowych.html należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą na adres Inkubator Trzeciego Sektora (Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej) ul. Rakowska 5, 26-025 Łagów.

Program szkolenia:

1.  Akty prawne, na które osoby prowadzące księgi rachunkowe organizacji pozarządowych powinny zwrócić uwagę. Krótkie omówienie każdego aktu prawnego ? jakich zagadnień dotyczy, w jakich sytuacjach organizacje powinny z niego korzystać.

2. Podział kosztów i przychodów w organizacjach pozarządowych. Omówienie podziału kosztów w organizacjach pozarządowych. Specyfika rozliczania wyniku finansowego w NGO.

Wyodrębnienie przychodów i kosztów realizowanych projektów.

3. Zakres odpowiedzialności księgowej/księgowego oraz kierownika jednostki. Przedstawienie sankcji karnych za nieprawidłowe prowadzenie ksiąg i nieprawidłowe sporządzanie sprawozdania finansowego.

4. Prezentacja poszczególnych zasad rachunkowości ? krótki opis wraz z przykładowymi zastosowaniami w praktyce.

5. Przedstawienie wymogów ustawy o rachunkowości dot. dokumentacji zasad (polityki) rachunkowości. Omówienie przykładowego planu kont.

6. Omówienie zasad ewidencji rzeczowych aktywów trwałych.

7. Ewidencja księgowa majątku obrotowego.

8. Zasady ewidencji przychodów i kosztów organizacji.

9. Omówienie elementów i zasad sporządzania sprawozdania finansowego.

10. Sporządzanie sprawozdania finansowego organizacji pozarządowe. Rozliczenie z Urzędem Skarbowym.

11. Dyskusja, podsumowanie szkolenia.

Więcej informacji udziela Sławomir Miechowicz pod numerem telefonu 41 30 74 938 lub mailem s.miechowicz@lgd-srws.pl

Szkolenie realizowane jest w ramach Projektu "Trasa 78 - ze śląskiego w świętokrzyskie" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zapraszenie do składania ofert
W związku z realizacją projektu współpracy pod nazwą "Szlak Przygody" zapraszamy do składania ofert na organizację konferencji . Dokumenty do pobrania pod linkiem:
http://www.lgd-srws.pl/72/1002-Zaproszenie_do_skladania_ofert_w_ramach_Postepowania_130108_SP_01.html
Informacja
Szanowni Państwo Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie będzie organizował w terminie kwiecień - maj 2013 roku weekendowe szkolenia dla Kół Gospodyń Wiejskich oraz członków spółdzielni.

W tym przypadku Koła Gospodyń Wiejskich rozumie się przez: 1) KGW zarejestrowane w KRS ( wtedy na karcie zgłoszeniowej jest konieczna pieczątka tego KGW), 2) KGW zarejestrowane tylko w UG ( wtedy pieczątka UG na karcie zgłoszeniowej), 3) KGW podległe WZORiKR w każdym województwie ( wtedy pieczątka WZORiKR).

Spółdzielnie - socjalne, mieszkaniowe, mleczarskie, wszystkie działające na obszarach wiejskich!Wtedy pieczątka danej Spółdzielni na karcie zgłoszeniowej!

Z każdej instytucji wspomnianej wyżej może uczestniczyć maksymalnie 5 uczestników/uczestniczek. Szkolenie jest bezpłatne. Przyjazd w piątek. Wyjazd w  niedzielę. Szkolenie odbędzie się w sobotę i niedziele. Organizatorzy pokrywają koszty: merytoryczne szkolenia, wyżywienia, noclegów oraz przerw kawowych. Koszt transportu po stronie uczestników!

Harmonogram szkolenia obejmuje tematykę: PROW, LGD, obszary wiejskie!

Do 21 stycznia czekamy od Państwa na zgłoszenia instytucji ( KGW lub Spółdzielni) z Państwa terenu chcące uczestniczyć w szkoleniu w siedzibie Centrum Doradztwa Rolniczego w Krakowie, wykaz nazw KGW oraz Spółdzielni spełniających formalnie warunki uczestnictwa. Zgłoszenie KGW nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie!Nie mniej jednak stanowi podstawę uczestnictwa danego KGW na tym etapie rekrutacji. Może to być kilka KGW/Spółdzielni. Proszę również o telefon kontaktowy z daną osobą reprezentującą daną instytucję.

Zgłoszenia proszę kierować na adres mailowy: lukasz.jawny@gmail.com.

Telefon 503 879 401, 505 185 227

Łukasz Jawny

CDR Kraków
***********************************
Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia LGD "Dorzecze Bobrzy"
W dniu 14 grudnia 2012r. (piątek) o godz. 18.00 w Remizie OSP w Miedzianej Górze odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia LGD „Dorzecze Bobrzy”.
Spotkanie rozpoczęło się od powitania zebranych przez Prezesa Zarządu Pana Jarosława Wałka. Następnie Prezes Zarządu przedstawił informację z działalności Lokalnej Grupy Działania „Dorzecze Bobrzy” w okresie między Walnymi Zebraniami Członków.
Kolejnym punktem spotkania były wolne wnioski. W tym punkcje Prezes Zarządu LGD wniósł pod głosowanie Walnego Zebrania Członków uchwałę w sprawie przystąpienia LGD „Dorzecze Bobrzy” do nowo utworzonego Związku Stowarzyszeń o nazwie – Świętokrzyska Sieć LGD. Uchwała została przyjęta jednogłośnie.
Następnie Pan Janusz Kowal Prezes Zarządu Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Artystów i Twórców Ludowych terenu LGD „Dorzecze Bobrzy” złożył podziękowania dla Biura LGD za pomoc w przygotowaniu dokumentacji niezbędnej do założenia i rejestracji Stowarzyszenia w KSR. W dalszej części spotkania Pan Jan Szustak wyraził swoje zadowolenie z funkcjonowania Lokalnej Grupy Działania.     
Po części oficjalnej odbyło się spotkanie Świąteczno-Noworoczne, podczas którego swoja twórczość zaprezentowali Członkowie Stowarzyszenia Artystów i Twórców Ludowych „Dorzecze Bobrzy”.
"Wieś czy globalna wioska?" - wypowiedz się.
Szanowni Państwo,

Firma badawcza Agrotec Polska Sp. z o.o. realizuje na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekt badawczy "Wieś czy globalna wioska?" Celem badania jest diagnoza kompetencji komunikacyjnych mieszkańców obszarów wiejskich w kontekście potrzeb budowania kapitału społecznego wiejskich społeczności. W ramach badania dokonana zostanie ocena możliwości wykorzystania nowych mediów w budowaniu otwartych oraz przejrzystych sieci relacji społecznych na obszarach wiejskich. Uzasadnieniem badania są specyficzne potrzeby komunikacyjne mieszkańców wsi polegające na silnym zagrożeniu wykluczeniem cyfrowym tej grupy, będącej zarazem tą częścią społeczeństwa polskiego, która w największym stopniu może skorzystać w wyniku zmian technologii komunikacyjnych i funkcji społecznych mediów. Na cele realizacji projektu uruchomiony został specjalny blog (http://wiesczyglobalnawioska.pl).

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w badaniu i wypowiedzenia się swojego zdania na temat kompetencji komunikacyjnych mieszkańców terenów wiejskich. Na blogu badania dostępnym pod adresem http://wiesczyglobalnawioska.pl swoją wypowiedź może zamieścić każdy, kto ma coś ciekawego do powiedzenia.

Głów do myślenia nigdy za wiele!


Zespół badawczy Agrotec Polska Sp. z o.o.
Informacja
Zakończyła się procedura wyboru operacji do finansowania w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania "Dorzecze Bobrzy" z zakresu "Małe projekty". W ramach naboru 3/2012 do Biura LGD wpłynęły 33  wnioski. W dniach 29.10.2012-30.10.2012. Rada Stowarzyszenia LGD "Dorzecze Bobrzy" dokonała oceny wniosku o przyznanie pomocy pod kątem zgodności z Lokalną Strategią Rozwoju oraz na podstawie lokalnych kryteriów wyboru zostały przyznane punkty. Rada uznała 30 wniosków za zgodne z
Lokalną Strategią Rozwoju. Została utworzona lista wniosków ocenionych. Od decyzji Rady nie wpłynęły odwołania.
Poniżej zamieszczamy, listę wniosków ocenionych na Posiedzeniu Rady, listę wniosków wybranych do realizacji oraz listę wniosków niewybranych do realizacji.


Strona 1 z 30 1 2 3 4 > >>
Gminy LGD
Miedziana Góra
Mniów
Piekoszów
Strawczyn
Zagnańsk
LAG BOBRZA RIVER BASIN
Zabytki Dorzecza Bobrzy

Rozpoczynamy tworzenie galerii poświęconej najcenniejszym zabytkom techniki, architektury, przyrody znajdującym się na terenie naszych gmin.

KONTAKT ONLINE